Ex-torrenty.org
Bardzo ważna informacja
na stronie głównej dotycząca
rejestracji nowych użytkowników
Książki / Naukowe
Społeczeństwo i kultura Ukrainy. Ćwierćwiecze przemian (1991-2016)- (2016, Instytut Kultury Europejskie) - Katarzyna Jędraszczyk, Orest Krasiwski, Ołeksandr Bezludny, et al. [PL] [PDF] [LIBGEN]


Dodał: xdktkmhc
Data dodania:
2019-09-11 14:56:37
Rozmiar: 2.48 MB
Ostat. aktualizacja:
2019-09-12 13:01:31
Seedów: 11
Peerów: 2


Komentarze: 0

...( Info )...

Format PDF
Seria: Studia Humanistica Gnesnensia XIV) -
Społeczeństwo i kultura Ukrainy. Ćwierćwiecze przemian (1991-2016)- (2016, Instytut Kultury Europejskie) - Katarzyna Jędraszczyk, Orest Krasiwski, Ołeksandr Bezludny, et al.

...( Opis )...

W publikacji przedstawiono społeczne przemiany na Ukrainie po 1991 roku. Opisano je w kontekście transformacji mediów, cerkwi, przemian w zakresie sztuki, edukacji.

Monografia zawiera bogaty materiał obrazujący różnorodne aspekty szeroko rozumianego rozwoju społeczeństwa i kultury Ukrainy w ostatnim ćwierćwieczu, które było przełomowym okresem w jej nowoczesnych dziejach. Po raz pierwszy w historii nowoczesnego ukraińskiego narodu rozwijał się on w ramach samodzielnego i niepodległego podmiotu. Państwo ukraińskie okazało się żywotnym i trwałym elementem europejskiej i światowej rzeczywistości, i choć jego rozwój nie przebiegał bez trudności, a nawet głębokich napięć i kryzysów, to sam fakt istnienia własnego państwa miał kardynalne znaczenie dla kształtowania się nowoczesnego narodu ukraińskiego i jego kultury.

Choć przemiany społeczno-polityczne, ekonomiczne, kulturowe i religijne nadal trwają, to po dwudziestu pięciu latach niepodległości Ukrainy mamy do czynienia z nową sytuacją jakościową. Ukraińskie społeczeństwo przeszło drogę zasadniczych przemian i dziś mocno już różni się od społeczeństwa dawnej radzieckiej Ukrainy. Od czasów rozpadu Związku Radzieckiego i powstania niepodległego państwa ukraińskiego dorosło już całe pokolenie w pełni wychowane i ukształtowane w warunkach niepodległości. To właśnie aktywności tego pokolenia zawdzięczamy tak silnie wyrażane w ostatnich latach przez Ukraińców dążenia w kierunku integracji europejskiej i atlantyckiej i chęć ostatecznego zerwania z pozostałościami dawnego sytemu i uzależnieniem Ukrainy od Rosji.

Omówione szeroko w monografii zagadnienia pozwalają polskiemu czytelnikowi lepiej poznać i zrozumieć złożoną sytuację społeczno-kulturową współczesnej Ukrainy.

Lista plików Show/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery
  • udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce
  • udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce

Komentarze są widoczne dla osób zalogowanych!

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.
Copyright © 2020 Ex-torrenty.org