Ex-torrenty.org
Bardzo ważna informacja
na stronie głównej dotycząca
rejestracji nowych użytkowników
Książki / Naukowe
Walczyliśmy w piekle. Raporty niemieckich generałów z frontu wschodniego (2015, RM) - Peter G. Tsouras [PL] [FIONA7]


Dodał: xdktkmhc
Data dodania:
2020-02-14 12:29:09
Rozmiar: 9.39 MB
Ostat. aktualizacja:
2020-02-14 23:34:19
Seedów: 65
Peerów: 4


Komentarze: 1

...( Info )...

Format: pdf,epub,mobi,azw3
Wielkość: 9 MB (32 MB)
Kompresja: 7zip
Rok wydania: 2015

...( Opis )...

Der Russland Krieg – wojną z Rosją – była pod każdym względem tak trudna i brutalna, że w porównaniu z nią zbladły wszelkie wcześniejsze niemieckie doświadczenia. Pewien grenadier pancerny z armii Hitlera, który walczył na Zachodzie i w Rosji, tak porównał swoje doświadczenia: Na Zachodzie wojna była tą samą starą, honorową grą. Nikt nie wychodził z siebie, żeby postępować bezwzględnie, a walki często przerywano o piątej po południu. Na Wschodzie Rosjanie usiłowali cię zabić – przez cały czas.

Ta dokumentalna książka prezentuje cztery raporty z kampanii rosyjskiej spisane przez wysokich rangą niemieckich dowódców – uczestników walk na froncie wschodnim – na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku w ramach amerykańskiego programu dokumentowania strategii i taktyki stosowanej przez Niemców podczas II wojny światowej.

Dzięki ich relacjom można zrozumieć, dlaczego tak potężne i nowoczesne, jak na ówczesne czasy, wojsko poniosło klęskę w starciu ze źle dowodzoną, słabo uzbrojoną i początkowo wycofującą się Armią Czerwoną. Wyjaśniają one, dlaczego armia Hitlera, która przemierzała dziesiątki kilometrów dziennie i dotarła pod samą Moskwę i Leningrad, budowała drogi i mosty, niszczyła całe dywizje wroga, brała setki tysięcy jeńców do niewoli, która troszczyła się o to, czy żołnierze dostają dość kaloryczne i bogate w witaminy posiłki, a w okresie mrozów i deszczy codziennie publikowała szczegółowe komunikaty o stanie dróg, później utknęła w błocie, a wśród Niemców więcej ofiar zbierał mróz niż wojna.

Ta książka to trzymająca w napięciu opowieść o walkach na froncie wschodnim, odsłaniająca prawdę o tamtych wydarzeniach.

W książce zamieszczono następujące raporty:
• gen. Erhard Raus „Radzieckie metody walki podczas II wojny światowej
• gen. Erhard Raus „Wpływ klimatu na walki w europejskiej części Związku Radzieckiego”
• gen. dr Waldemar Erfurth „Wojna na Dalekiej Północy”
• gen. Hans von Greiffenberg „Walki w radzieckich lasach i na bagnach”

Lista plików Show/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery
  • udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
  • udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

Komentarze są widoczne dla osób zalogowanych!

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.
Copyright © 2020 Ex-torrenty.org