Ex-torrenty.org
Bardzo ważna informacja
na stronie głównej dotycząca
rejestracji nowych użytkowników
Filmy/Bajki / XviD/DivX
Kosmiczne Wojny Beast Wars [XviD] [Lektor PL]


Dodał: Uploader
Data dodania:
2016-09-09 01:40:19
Rozmiar: 11.28 GB
Ostat. aktualizacja:
2021-04-17 19:04:05
Seedów: 0
Peerów: 0


Komentarze: 1

Typ: Serial Animowany
Lata emisji: 1996-1999
Odcinki: 1-52/52 (całość)
Gatunek: animowany, Science-fiction
Czas trwania: ~~22 minuty (odcinek)

Język: Lektor Polski
Typ pliku: .avi
Jakość: Średnia
Rozdzielczość: 512 x 384 (4:3)
Kodek wideo: XviD
Kodek audio: MP3

Kraj Produkcji: Kanada
Data premiery: 16 września 1996
Produkcja: Jonathan Goodwill
Scenariusz: Bob Forward & Larry DiTillio

~~ Opis fabuły: ~~

Wielka Wojna pomiędzy Autobotami a Decepticonami dobiegła końca. "Pax Cybertronia" (Pokój Cybertroński) ograniczył podboje obu grup i ukarał zbrodniarzy wojennych, takich jak Galvatron. Dzięki technologii Micromaster Transformerom udało się uzyskać nowe, mniejsze, lepiej wykorzystujące energię postacie, nazwane później "Maximale" (potomkowie Autobotów) i "Predacony" (potomkowie Decepticonów). Proces ten nazwano "The Great Upgrade" (z ang. upgrade - poprawienie czegoś, zwłaszcza w informatyce). Obecnie Transformery powstają dzięki protoformom - podobnym do żelowatych ludzi postaciom, które pozostają w takiej formie dopóki nie znajdzie się dla nich odpowiednia forma. Mogłoby się wydawać, że nie nastąpi już żadna wojna. Niestety, część Predaconów uważała, że Pokój ogranicza ich prawa i klasyfikuje ich jako obywateli drugiej klasy. Lider Predaconów, Megatron (nazwany ku czci wodza Decepticonów, który później stał się Galvatronem) skompletował kilku myślących tak jak on i wraz z nimi ukradł statek "Darkside". W pogoń za nimi ruszył statek badawczy "Axalon", dowodzony przez Optimusa Primala (noszącego imię "Optimus" ku czci Optimusa Prime'a, wielkiego lidera Autobotów). Oba statki, wyposażone w transwarpową technologię, cofnęły się w czasie i rozbiły na Ziemi przed milionami lat.

Megatron szukał źródeł energonu - niezwykle silnej i zarazem niestabilnej w surowej formie substancji, która posłużyłaby za źródło energii Predacońskiej armii. Po wylądowaniu na Ziemi okazało się, że energonu jest aż nadto - zbyt długie przebywanie w formie robota spowodowałoby trwałe uszkodzenie robotów. Dlatego zarówno Predacony, jak i Maximale używając swoich skanerów przybrali formy zwierząt, które chronią ich od zbyt dużego promieniowania energonowego.
Przed rozbiciem, "Axalon" wiózł ładunek swoich komór hibernacyjnych, zawierających Maximalskie protoformy. Roboty pozbawione alt-modów (czyli trybu postaci lub pojazdu w który się zmieniają) zostały porzucone na orbicie, by tam stacjonowały zanim "Axalon" nie powróci. W ciągu całej serii kilka z kapsuł spadło na Ziemię, wywołując bitwy między Maximalami i Predaconami o przejęcie nowych członków do drużyny (protoformy można "przeprogramować"). Część, jak Blackarachnia czy Inferno, została zabrana do "Darkside", inni - jak Airazor albo Tigatron - zostali Maximalami. Dzięki takiemu zabiegowi można było wprowadzać nowe postacie do serialu.

W pewnym momencie zostaje ujawnione, że Transformerzy - na pokładzie statku Autobotów, "Arce" - rozbili na prehistorycznej Ziemi jeszcze zanim zrobili to bohaterzy BW. Megatron zadecydował, że należy wytępić niewielką grupę praludzi, przejąć kontrolę nad Autobotami w "Arce" i zabić Optimusa Prime'a, zanim w 1984 r. wybuch wulkanu odsłoniłby "Arkę". Dzięki temu wojna obróciłaby się na korzyść Predaconów. Pod koniec sezonu drugiego Megatron zdołał poważnie uszkodzić ciało Optimusa, wywołując wielką burzę czasową; jednak Optimus Primal zabrał iskrę swego przodka, by ją chronić (co dało mu nową postać - Optimal Optimusa), podczas gdy Rhinox i reszta naprawili ciało Prime'a, a oś czasu powróciła do normy.
Wiele z odcinków wprowadzało obce artefakty, nienależące do Ziemian ani mieszkańców Cybertronu, lecz do rasy kosmitów zwanej "Vok". Artefakty te miały wielką moc. Aktywacja obcej "latarni" zniszczyła to, co wydawało się drugim księżycem, lecz tak naprawdę było wielkim przekaźnikiem obcych. Zniszczenie "planet bustera" zabiło część postaci, zmieniło inne w formy "Transmetal" i pozostawiło część nienaruszoną.

Beast Wars było pierwszą serią Transformers, która wprowadziła śmierć postaci (w filmie z 1984 r. ginęły niektóre postacie, ale nikt nie zginął naprawdę w serialu). Scorponok, Terrorsaur, Dinobot i Tarantulas zginęli w różnych odstępach czasu. W wielu odcinkach zniszczeniu ulegał Waspinator, lecz nigdy nie zginął - w "Beast Machines" okazało się, że przyjął nowe ciało i imię Thrust.

Filmweb: http://www.filmweb.pl/serial/Kosmiczne+wojny-1996-133461
Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmiczne_wojny

~~ Info (przykładowy odcinek): ~~

General : Kosmiczne Wojny (Beast Wars) [01x01] - Wojna bestii, część I_[torrenty.org].avi
Format : AVI at 1 488 Kbps
Length : 225 MiB for 21mn 6s 699ms

Video #0 : MPEG-4 Visual at 1 288 Kbps
Aspect : 512 x 384 (1.333) at 29.970 fps

Audio #0 : MPEG Audio at 192 Kbps

Lista plików Show/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery
  • http://tracker.torrenty.org:6969/announce

Komentarze są widoczne dla osób zalogowanych!

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.
Copyright © 2021 Ex-torrenty.org