...( Info )...
Bee Gees 24 Bit Vinyl Pack
Genre: Pop/Rock
Styles: Disco, Soft Rock
Source: vinyl
Codec: FLAC
Bit Rates: ~ 2,900 - 5,600 kbps
Bit Depth: 24
...( TrackList )...
1967 1st
1968 Horizontal
1968 Idea
1969 Odessa
1970 Cucumber Castle
1970 2 Years On
1971 Trafalgar
1972 To Whom It May Concern
1974 Mr. Natural
1975 Main Course
1976 Children of the World
1979 Spirits Having Flown
1979 Greatest
1981 Living Eyes
1989 One
1991 High Civilization
1993 Size Isn't Everything
1987 You Win Again
1987 E.S.P. (two versions)
...( Opis )...
Żaden akt muzyki popularnej z lat 60., 70., 80. czy 90. nie przyciągnął bardziej zróżnicowanej publiczności niż Bee Gees. Począwszy od połowy do późnych lat 60. jako zespół Beatlesque, szybko rozwinęli się jako autorzy tekstów i śpiewacy, aby stworzyć własny styl, który przeniósł ich od psychodelii do progresywnego popu. Następnie, po uderzeniu w popularne koryto, odkryli na nowo siebie jako być może najbardziej udany akt białej duszy wszechczasów. To, co pozostało niezmienne w całej ich historii, to niezwykły śpiew, zakorzeniony w trzech głosach, które były indywidualnie atrakcyjne i doskonale ze sobą połączone.
Grupa była także najbardziej utytułowanym aktorem muzycznym. Barry Gibb, urodzony 1 września 1946 r. W Manchesterze w Anglii, oraz jego bracia bliźniacy Robin Gibb i Maurice Gibb, urodzeni 22 grudnia 1949 r. Na Wyspie Man, byli trójką z pięciorga dzieci. Cała trójka skłaniała się ku muzyce, zachęcana przez ojca, który początkowo postrzegał swoich synów jako pomniejszoną wersję Mills Brothers. Trzej bracia Gibb zagrali swoje najwcześniejsze występy w lokalnych kinach w Manchesterze w 1955 roku, śpiewając między pokazami. Rodzina przeniosła się do Australii w 1958 roku, osiedlając się w Brisbane. Teraz znani jako Bracia Gibb - z Barrym piszącym piosenki - przyciągnęli uwagę lokalnego DJ-a i ostatecznie dali swój własny lokalny program telewizyjny. Mniej więcej w tym czasie przyjęli imię Bee Gees (od braci Gibb). Trio było zdumiewająco popularne w prasie i telewizji, ale prawdziwe przeboje wymknęły się im.
Pod koniec 1966 roku zdecydowali się wrócić do Anglii - która dzięki Beatlesom była teraz centrum świata rocka i muzyki popularnej. Grupa wysłała przed nimi nagrania demo, a „Spicks & Specks” - który stał się ich pierwszym australijskim hitem, gdy byli na środku oceanu - wzbudził zainteresowanie menedżera Roberta Stigwooda. Trio zostało podpisane przez Stigwooda po ich przybyciu i zaczęło kształtować swoje brzmienie w środowisku Swinging London. Barry i Robin Gibb zamienili się głównym punktem wokalnym, harmonizując razem i Maurice'a. Barry grał na gitarze rytmicznej, a Maurice na basie, fortepianie, organach i Mellotronie. Ich pierwsze angielskie nagranie, „New York Mining Disaster 1941”, oryginał grupy z nawiedzającą melodią i dziwnie surrealistyczną, niemal psychodeliczną atmosferą, ukazało się w połowie 1967 roku i znalazło się na liście Top 20 w Anglii i Ameryce. Mieli udane kontynuacje z „Holiday” i „To Love Somebody”, tym drugim faktycznie napisanym dla Otisa Reddinga do nagrania, oraz „Massachusetts”, które znalazło się na szczycie list przebojów w Wielkiej Brytanii.
Po pierwszym roku Bee Gees bracia Gibb przejęli produkcję własnych płyt. Wśród czystego piękna ich nagrań łatwo było przeoczyć zakres wpływów, które wpływały na ich brzmienie, które pochodziły z wielu źródeł, w tym amerykańskiej muzyki country i soulowej. Na tym etapie swojej historii najwygodniej było im dekonstruować elementy śpiewu i harmonii czarnej muzyki amerykańskiej i przebudowywać je na swój styl.
W 1969 roku trio rozpadło się w sporze dotyczącym albumu Odessa. Bujnie zaaranżowany podwójny LP, to było ich najbardziej ambitne nagranie do tej pory, ale nie byli w stanie uzgodnić, która piosenka będzie singlem, i Robin wyszedł. Barry i Maurice utrzymali nazwę Bee Gees na jednym LP, Cucumber Castle, podczas gdy Robin wydał Robin's Reign. Bez grupy, która by go promowała, album Odessa nigdy nie sprzedawał się tak, jak mógł, nawet z hitem „First of May”. Cucumber Castle wydał kilka udanych singli w Anglii i Niemczech, w tym wspaniały, inspirowany Afryką „I.O.I.O.”, a Robin miał przebój „Saved by the Bell”.
W 1970 roku, prawie dwa lata starsi i znacznie mądrzejsi, postanowili wrócić do siebie. Związali się ze sobą lepiej, a także ewoluowali muzycznie, tworząc teraz progresywne popowo-rockowe brzmienie, podobne do Moody Blues. Powrócili na dobre z dwiema olśniewającymi piosenkami: uduchowionym „Lonely Days”, pierwszym hitem numer jeden grupy w Ameryce; oraz przejmująco liryczny „Morning of My Life”, który okazał się tak popularny wśród fanów, że zespół wciąż to robił na koncertach dekady później.
|