Ex-torrenty.org
TV / Dokumentalny
Zakochaj się w Polsce [E186-189] (2016) [WEB-DL] [x264-EAP] [Serial polski]


Dodał: edgar
Data dodania:
2021-01-18 15:52:30
Rozmiar: 870.76 MB
Ostat. aktualizacja:
2021-09-29 17:23:48
Seedów: 0
Peerów: 9


Komentarze: 5

.



INFO

> TYTUŁ: Zakochaj się w Polsce
> GATUNEK: Magazyn, Dokumentalny, Historyczny, Podróżniczy, Turystyczny, EAP
> PRODUKCJA: Polska (TVP)
> ROK PRODUKCJI: 2016
> ILOŚĆ ODCINKÓW: 189 (na 17.01.2021)
> CZAS ODCINKA: ok. 20 min.





OPIS

> Cudze chwalicie, swego nie znacie! Polska to piękny kraj, który zachwyca piaszczystymi plażami Bałtyku, ośnieżonymi szczytami Tatr, czy błękitnymi taflami mazurskich jezior. Pokazujemy to, co najcenniejsze i najpiękniejsze w naszym kraju - zabytki, naturę, niezwykłe miejsca i nietuzinkowych ludzi. Prowadzący Tomasz Bednarek jest wszędobylski i ogromnie ciekawski. W każdym odcinku wybiera się w inny zakątek Polski, odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało i zdobywa nowe umiejętności: uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze z sarmatami. (vod.tvp.pl)

> - Głównym celem jest pokazywanie i przybliżanie widzom Polski nieoczywistej. Staramy się nie pokazywać miejsc znanych z pierwszych stron przewodników, ale to co jest równie wartościowe, a wiele osób o tym nie wie, bo nie ma się skąd dowiedzieć. Nasz program jest misyjny i edukacyjny. Realizowany jest nowocześnie, przy użyciu wielu kamer i drona. Żeby nie było nudno, a było dynamicznie, w programie pojawiają się różni goście - powiedział Paweł Wiernik, dyrektor zarządzający w Wiernik PRO, producent programu.




Spis odcinków w paczce:
=======

186. Łazienki Królweskie

Łazienki Królewskie – ten wyjątkowy ogród i budynki stanowią zapis kilku wieków historii Polski. Są dobrze naoliwioną maszyną, którą napędzają ręce dziesiątków pracowników - pasjonatów. W programie pokażemy efekty ich codziennej pracy i opowiemy o historii tego niezwykłego miejsca. Jej początki sięgają końca XVII wieku, kiedy u podnóża Zamku Ujazdowskiego pobudowano dwa pawilony Ermitaż i Łaźnię. Oba budynki – zaprojektowane przez Tylmana z Gameren powstały na zlecenie księcia Stanisława Lubomirskiego. W 1764 roku bogactwo książęcej łaźni zainspirowało samego króla Stanisława Augusta tak bardzo, że postanowił zaadaptować ten teren na swoją letnią rezydencję. Wynajęci przez króla architekci dostali zadanie przekształcenia barokowej łaźni w klasycystyczny Pałac na Wyspie. Reprezentacyjny budynek z przyległymi stawami i ogrodem stał się na wieki główną wizytówką miasta, a dziś to żelazny punkt przewodników po Warszawie.

187. Bolesławiec

Tym razem gościmy w Bolesławcu. Zwiedzanie kolorowego miasta ceramiki rozpoczynamy na rynku, gdzie przed wiekami w karczmie Pod Złotym Aniołem stołował się cesarz Ferdynand I. Wciąż na elewacji budynku można zobaczyć rokokową płaskorzeźbę anioła. Na strzelistej zielonej kamienicy dosłownie kilka kroków dalej umieszczono trzy wieńce. Jest to pamiątka po znajdującej się tu przed wojną restauracji Pod Trzema Wieńcami. Z kolei w gospodzie Pod Czarnym Orłem cesarz Francji Napoleon Bonaparte w 1812 roku wypił kawę i zjadł śniadanie. Bolesławiec był mu po drodze aż pięć razy.

188. Ostróda

Ostróda jest czwartym co do wielkości miastem Warmii i Mazur. Można do niej łatwo dojechać i dopłynąć. Wkomponowana jest w krajobrazowy majstersztyk matki natury. W jej granicach znajduje się pięć jezior, w okolicy kilkanaście, a wokół widać piękne lasy. Średniowieczna lokacja miasta związana była z dogodnym położeniem – założono je na piaszczystej wyspie przy ujściu rzeki do rozlewiska. Liczne jeziora okalające miasto stanowiły naturalną zaporę obronną. W późniejszym okresie tutejsze akweny przyczyniły się do szybkiego rozwoju gospodarczego miasta. Dziś Jezioro Drwęckie jest największą naturalną atrakcją Ostródy.

189. Pisz

Kolejnym przystankiem na trasie podróży po Polsce jest Pisz. Miasto leżące na skraju Puszczy Piskiej tuż przy szlaku Wielkich Jezior Mazurskich nazywane jest bramą Mazur. Tu ostatni etap swojej podróży po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich rozpoczął Melchior Wańkowicz. Podczas II wojny światowej Pisz został zniszczony w 75 proc. Ucierpiał wtedy też, najcenniejszy zabytek miasta – XIV-wieczny Zamek Krzyżacki, po którym zachowały się jedynie pozostałości murów. O tym jak okazała była to twierdza można się przekonać w Muzeum Ziemi Piskiej. Makietę zamku przygotowano na podstawie ryciny z 1602 roku. Zamek wzniesiono na planie prostokąta, w trudno dostępnym miejscu, pośród bagien. Warownia przetrwała wieki dzięki silnym umocnieniom. Innym ciekawym eksponatem na wystawie archeologicznej są rogi tura wydobyte z rzeki Pisy w 2009 roku. Wiek znaleziska ocenia się na 3750 lat. Na Placu Daszyńskiego znajduje się najbardziej tajemniczy zabytek miasta „pruska baba”, nazywana też kamienną. Posągi tego typu są charakterystyczne dla regionu Warmii i Mazur i należą do najbardziej zagadkowych śladów dawnych kultur.







DANE TECHNICZNE

Przykładowy E001:

Format plików: *.ts

Wideo: 640 x 360; 16:9; 1000 kbps; h264; 50 fps
Audio: aac; 100 kbps; 44100 Hz; kanały: 2

S: VOD/TVP

Lista plików

Trackery

  • udp://9.rarbg.me:2780/announce
  • udp://open.stealth.si:80/announce
  • http://tracker.opentrackr.org:1337/announce
  • udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce
  • udp://exodus.desync.com:6969/announce
  • udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce
  • udp://opentrackr.org:1337/announce
  • udp://p4p.arenabg.com:1337/announce
  • udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce
  • udp://explodie.org:6969/announce
  • udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce
  • http://tracker.torrentyorg.pl/announce
  • udp://tracker.ds.is:6969/announce
  • http://tracker.electro-torrent.pl/announce
  • http://tracker.tiny-vps.com:6969/announce
  • http://t2.pow7.com/announce
  • http://t1.pow7.com/announce
  • http://retracker.krs-ix.ru:80/announce
  • http://retracker.krs-ix.ru/announce
  • http://tracker1.itzmx.com:8080/announce
  • udp://9.rarbg.me:2710/announce
  • Komentarze są widoczne dla osób zalogowanych!

    Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.
    Copyright © 2024 Ex-torrenty.org