Ex-torrenty.org
TV / Dokumentalny
Zakochaj się w Polsce [E091-100] (2016-2021) [720p] [HDTV] [x264-EAP] [Serial polski]


Dodał: edgar
Data dodania:
2021-10-14 20:52:35
Rozmiar: 5.17 GB
Ostat. aktualizacja:
2023-01-12 18:49:04
Seedów: 0
Peerów: 0


Komentarze: 0

[Edycja kolekcjonerska EAP]








INFO

> TYTUŁ: Zakochaj się w Polsce
> GATUNEK: Magazyn, Dokumentalny, Historyczny, Podróżniczy, Turystyczny, EAP
> PRODUKCJA: Polska
> ROK PRODUKCJI: 2016-2021
> ILOŚĆ ODCINKÓW: 220 (na 7.10.2021)
> CZAS ODCINKA: ok. 20 min.









OPIS

> Zobacz swoją wioskę z innej perspektywy.

> Cudze chwalicie, swego nie znacie! Polska to piękny kraj, który zachwyca piaszczystymi plażami Bałtyku, ośnieżonymi szczytami Tatr, czy błękitnymi taflami mazurskich jezior. Pokazujemy to, co najcenniejsze i najpiękniejsze w naszym kraju - zabytki, naturę, niezwykłe miejsca i nietuzinkowych ludzi. Prowadzący Tomasz Bednarek jest wszędobylski i ogromnie ciekawski. W każdym odcinku wybiera się w inny zakątek Polski, odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało i zdobywa nowe umiejętności: uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze z sarmatami. (tvp.pl)

> - Głównym celem jest pokazywanie i przybliżanie widzom Polski nieoczywistej. Staramy się nie pokazywać miejsc znanych z pierwszych stron przewodników, ale to co jest równie wartościowe, a wiele osób o tym nie wie, bo nie ma się skąd dowiedzieć. Nasz program jest misyjny i edukacyjny. Realizowany jest nowocześnie, przy użyciu wielu kamer i drona. Żeby nie było nudno, a było dynamicznie, w programie pojawiają się różni goście - powiedział Paweł Wiernik, dyrektor zarządzający w Wiernik PRO, producent programu.







Spis odcinków w paczce:
=======

91. Jelenia Góra

Jelenia Góra to miasto z 900-letnią historią. Jak głosi jedna z legend, jej początki są związane z osobą Bolesława Krzywoustego, który w 1108 roku założył na wzgórzu noszącym dziś jego imię, gród obronny zalążek dzisiejszego miasta. Dziś znajdziemy w nim liczne zabytki architektury, ale i takie niespodzianki, jak pomnik Neptuna, choć do morza w linii prostej jest stąd niemal 400 km.

92. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu to interaktywna placówka muzealna, pierwsza tego typu w Europie, w której odbywają się pokazy połączone z warsztatami historycznego wypieku piernika. Goście nie tylko mogą obejrzeć sposób wyrobu korzennych wypieków, ale przede wszystkim sami wziąć udział w procesie jego powstawania: samodzielnie przesiać mąkę, utłuc przyprawy czy wyrobić ciasto.

93. Augustów

Tomasz Bednarek odwiedza Augustów. W położonym nad rzeką i pomiędzy siedmioma jeziorami mieście od zawsze krzyżowały się ważne szlaki handlowe. Ważnym wydarzeniem w dziejach miasta była budowa kanału augustowskiego i otwarcie na nim żeglugi. Augustów zaskakuje obfitością atrakcji i wyzwań. Można to miasto zwiedzać tropem jego renesansowych założycieli czy też działających tu w dziewiętnastym wieku architektów oraz inżynierów. Można tu spacerować, pływać lub żeglować i to niemal bez końca.

94. Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna to jedyne uzdrowisku na Mazowszu i miejsce, nad którym wciąż unosi się aura słynnego przedwojennego letniska. Już przed stu laty z zalet wyjątkowego mikroklimatu korzystali liczni letnicy. Inspiracją dla powstania Konstancina były popularne w Europie miasta ogrody. Do dziś zachował się tu układ urbanistyczny będący cennym przykładem planowania przestrzennego końca XIX wieku. Sercem miasta jest zrewitalizowany Park Zdrojowy.

95. Łomża

W tym odcinku odwiedzamy Łomżę, która w 2018 roku obchodziła swoje 600. urodziny. Choć leży w województwie podlaskim, ulokowana jest historycznie i geograficznie na Mazowszu, w środkowym biegu Narwi na malowniczej Nizinie Mazowieckiej. Miasto rozsławia m.in. Teatr Lalki i Aktora oraz Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Warto obejrzenia jest też niezwykła, ruchoma szopka w klasztorze kapucynów - odnajdziemy w niej postaci wielu wybitnych Polaków.

96. Zamość

Tomasz Bednarek odwiedza Zamość – miasto idealne, o którym śnili w renesansie filozofowie i architekci. Sławią je takie przydomki jak: perła renesansu czy Padwa północy. Jego nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. W historii cywilizacji w pełni urzeczywistniono tylko kilka wizji miast idealnych. Dlatego Zamość jest unikatem na skalę światową.

97. Chełm

Chełm to dawne miasto wojewódzkie, z białym niedźwiedziem w herbie i największy obecnie ośrodek miejski przy granicy Unii Europejskiej. Położony jest na Polesiu Wołyńskim, na styku wschodniej i zachodniej słowiańszczyzny. Historia miasta i jego mieszkańców jest nierozerwalnie związana z kredą, a Chełmskie Podziemia Kredowe w 1994 roku zostały wpisane do rejestru zabytków i są unikatem na skalę światową.

98. Bielsko-Biała

Tomasz Bednarek odwiedza Bielsko - Białą. Powstała z połączenia dwóch różnych miast, które dzieliła rzeka, pochodzenie, i w których mieszkało wiele narodów tworzących swoistą mieszankę religii, kultur oraz idei. Już w XIX wieku Bielsko i Biała tworzyły wspólny organizm gospodarczy jeden z najprężniejszych w monarchii habsburskiej. Istotnym elementem scalającym gospodarczo obydwa miasta był przemysł włókniarski. Na moście nad rzeką Białą znajdował się ważny administracyjny punkt graniczny. Przechodząc przez niego przekraczało się nie tylko granicę Bielska i Białej, ale też granicę Śląska i Małopolski. Oficjalne połączenie miast nastąpiło w 1951 roku. Obecnie warto tu zwiedzić Zamek Książąt Sułkowskich rezydencję magnackiego rodu Sułkowskich, ostatnich właścicieli zamku. oraz Fałatówkę. W odległości 10 kilometrów od centrum miasta, w Bystrej od 1910 roku mieszkał i tworzył Julian Fałat, jeden z najwybitniejszych polskich akwarelistów. Ekspozycja prezentuje obrazy olejne i akwarele: autoportrety, portrety rodziny, przyjaciół, pejzaże, będące świadectwem wielu podróży artysty. Bielsko - Biała to niegdyś miasto 100 przemysłów, nazywane jest też małym Wiedniem. To właśnie to powstały również wspaniałe filmy animowane. Nie tylko Bolek i Lolek, ale również ich koleżanka Tola, pies Reksio, czy Baltazar Gąbka - to tylko niektórzy bohaterowie polskich kreskówek. Znane z dzieciństwa postaci powstały w tym miejscu - w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku - Białej, które jest najstarszym, działającym nieprzerwanie studiem filmów animowanych w Polsce.

99. Bieszczady

Bieszczady to najdzikszy i najmniej zaludniony zakątek w Polsce. Słynie on z dziewiczej górskiej przyrody oraz wielokulturowej przeszłości, której śladem są liczne drewniane cerkwie. Bieszczady oszałamiają niezwykłą przyrodą i krajobrazami. Przygodę z nimi najlepiej rozpocząć w Ustrzykach Dolnych, nazywanych bramą do Bieszczad. Warto tez odwiedzić Ustrzyki Górne - ta maleńka wieś nad potokiem Wołosatym to początek większości najciekawszych szlaków. W trakcie wędrówki krajobraz będzie się zmieniał jak w kalejdoskopie.

100. Biłgoraj

Biłgoraj – to miasto skryte wśród lasów i od zawsze nieco na uboczu. Z drugiej jednak strony na przestrzeni wieków przyciągało do siebie nowych mieszkańców różnych nacji. Przenikały się tu wpływy kilku grup etnicznych, a to sprawiło, że rozwinął się tutaj jedyny w swoim rodzaju folklor, niepodatny na mody i style. Do dziś ciekawą, regionalną kulturę ludową możemy odnaleźć w muzyce i tańcach, strojach i kuchni. Położenie miasta i warunki pogodowe regionu sprzyjają turystyce. Stąd możemy wyruszać na Roztocze i do Puszczy Solskiej, podziwiać przyrodę i architekturę. Na poszukiwaczy przygód czeka mnóstwo tras turystycznych - m.in. przebiegający przez miasto, liczący 2000 km słynny Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Historia Biłgoraja sięga XVI wieku. Miasto - niegdyś prywatne - położone na szlaku handlowym łączącym Lublin i Jarosław, stało się ważnym punktem na mapie wymiany handlowej w ówczesnej Rzeczypospolitej. To zawsze sprzyjało migracji ludności, ściągało kupców różnych nacji. Dominowali tu jednak przede wszystkim Polacy i Rusini, potem, stosunkowo szybko osiedlili się również Żydzi, którzy stanowili trzecią co do wielkości grupę etniczną zamieszkującą miasto. W regionie warto też odwiedzić Zwierzyniec - popularny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, będący bramą do Roztoczańskiego Parku Narodowego.






DANE TECHNICZNE

Przykładowy E001:

Format plików: *.ts

> WIDEO: h264; 1280 x 720; 16:9; 5420 kbps; 50 fps
> AUDIO: aac; 100 kbps; 44 kHz; kanały: 2

Lista plików

Trackery

  • http://explodie.org:6969/announce
  • udp://p4p.arenabg.com:1337/announce
  • udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce
  • udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce
  • udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
  • udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce
  • udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce
  • udp://tracker.dler.org:6969/announce
  • udp://retracker.netbynet.ru:2710/announce
  • udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce
  • udp://opentor.org:2710/announce
  • udp://9.rarbg.me:2980/announce
  • udp://open.stealth.si:80/announce
  • udp://ipv4.tracker.harry.lu:80/announce
  • udp://inferno.demonoid.is:3391/announce
  • udp://fasttracker.foreverpirates.co:6969/announce
  • udp://explodie.org:6969/announce
  • udp://exodus.desync.com:6969/announce
  • udp://eddie4.nl:6969/announce
  • udp://9.rarbg.me:2780/announce
  • udp://tracker.uw0.xyz:6969/announce
  • Komentarze są widoczne dla osób zalogowanych!

    Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.
    Copyright © 2024 Ex-torrenty.org