Ex-torrenty.org
Muzyka / Elektroniczna
BLARE FOR A - BROWN NOISE SIMULACRUM (2006) [WMA] [FALLEN ANGEL]


Dodał: xdktkmhc
Data dodania:
2022-04-14 15:15:19
Rozmiar: 246.61 MB
Ostat. aktualizacja:
2022-04-14 15:14:48
Seedów: 1
Peerów: 0


Komentarze: 0

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...


Blare For A to jednoosobowy projekt, za którym od 2001 roku stoi Kuba Łuka. W latach 2002-2007 ukazało się pod tą nazwą w sumie siedem wydawnictw, które muzycznie rozpięte były między industrialem, alternatywnym popem, eksperymentalną elektroniką, noise oraz IDM. Najważniejszą w nich był wydany w 2006 roku, zainspirowany filozofią Jeana Baudrillarda album „Brown Noise Simulacrum”. W tym samym roku muzyka Blare For A na kilka lat stała się stałą ilustracją emitowanego w TVP Kultura programu „Sztuka Ekranowana”, który został nagrodzony srebrnym medalem podczas 52. edycji produkcji telewizyjnych i radiowych New York Festivals.

Po wydaniu płyty „SUR_FACE/NUM_BEaRS” Kuba Łuka jako producent oraz kompozytor angażował się w coraz większą ilość działań muzycznych, na skutek czego Blare For A pozostało od 2007 roku w uśpieniu (w tym czasie pojawiło się tylko kilka singli oraz remiksów, w tym „Procrastination”, które ukazało się na składance „Sealesia 3”), aż do roku 2020, kiedy premierowy utwór „Disco Polo Horror Show” otrzymał nagrodę Lala Award 2020 i stał się zapowiedzią nowego albumu, którego premiera planowana jest na połowę 2021 roku. Jednocześnie w serwisach streamingowych pojawiła się zremasterowana dyskografia Blare For A z lat 2002-2007.

Swój najnowszy materiał Blare For A oparł na założeniu niemal [a może: stricte?] filozoficznym – odwołując się do teorii symulakrów Baudrillarda [specyficznych kopii nieposiadających swego pierwotnego źródła] odwrócił proces spotykany zazwyczaj w elektronicznym noisie. Jak sam twierdzi – udał się na muzyczny śmietnik, generując za pomocą komputera trudny do zidentyfikowania, zdeformowany szum, następnie zaś obrócił go w formy dające się określać mianem muzycznych utworów. Mamy więc do czynienia z nietypowym „rewersem” procesu dekonstrukcji, również z pewnym niebezpieczeństwem – nie zawsze bowiem z oryginalnego artystycznego pomysłu powstaje dobry, interesujący materiał. Jak jest w przypadku „brązowego szumu”? Jest nieźle.

Blare For A nie byłby sobą, gdyby nie nasycił swych dźwięków całą masą wpadających w ucho harmonii. Oczywiście mamy do czynienia z zupełnym syntetykiem, momentami kanciastym i chropowatym, zawsze jednak dającym się zapamiętać, czy nawet – tu uwaga – zanucić. „Brown Noise Simulacrum” to szum zresocjalizowany, odarty z brudu, wtłoczony w mniej-więcej poukładane konstrukcje z elementami tradycyjnych zasad aranżacji. Blare For A zrobił wszystko, aby jak najbardziej zainteresować słuchacza swoim eksperymentem, wyciągnął więc dłonie nie tylko do fanów brzmieniowych ekstrawagancji, ale również zwolenników bardziej przejrzystych brzmień – ostatecznie taki „flu_fyy” ma przecież szansę spodobać się odbiorcy elektronicznie zupełnie niewyrobionemu – to po prostu hiciorski nowobrzmieniowy kawałek [nie bez przyczyny swoją muzykę artysta określa hybrydalnym mianem noise–klik–popu]. W porównaniu z poprzednim materiałem [„498 days with the mosquito”] Blare For A robi spory postęp, choć i na „Brown Noise Simulacrum” nie ustrzegł się kilku nierówności – drażnią pojawiające się czasem, dość banalne linie melodyczne [dobrym przykładem „goo_pek”], choć może taki właśnie był zamysł autora, może świadomie naginał granice infantylności swoich utworów...

„Brown Noise Simulacrum” jest więc rekonstrukcją szumu, który daje się tu wbić w całkiem schludny, melodyjny mundurek. Co więcej, pierwotnie zdewastowane dźwięki pokornie trzymają dyscyplinę, tworzą struktury przejrzyste, nierzadko przebojowe [z zachowaniem odpowiednich proporcji]. Sam Blare For A powoli staje się artystą, którego osobista brzmieniowa ścieżka daje się coraz lepiej identyfikować. Są tacy, którzy efekt ten nazywają artystycznym dojrzewaniem, i trudno się z taką refleksją nie zgodzić.

Krzysiek Stęplowski


1. Un Ter Va Der 4:06
2. Pass En Ger S.P. 4:36
3. Goo Pek 2:12
4. Hoo Yo Vo Yest 3:57
5. Ad Be Kun Kus 4:10
6. Dee Gees 3:31
7. La Co Eur 4:29
8. Rai Zy La Ny 4:40
9. Flu Ffy 5:13
10. Aaa Aaa Aaa 5:36
11. 2 seconds of brown noise

https://www.youtube.com/watch?v=GXJ-lniceKM

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...

Lista plików

Trackery

  • udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
  • udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce
  • Komentarze są widoczne dla osób zalogowanych!

    Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.
    Copyright © 2024 Ex-torrenty.org