Ex-torrenty.org
Bardzo ważna informacja
na stronie głównej dotycząca
rejestracji nowych użytkowników
Filmy Polskie / XviD/DivX
ZABIJ MNIE GLINO (1988) [PL}


Dodał: gucio668
Data dodania:
2022-11-15 10:18:53
Rozmiar: 1.59 GB
Ostat. aktualizacja:
2023-01-23 09:17:59
Seedów: 1
Peerów: 123


Komentarze: 3

https://www.imdb.com/title/tt0098701/?ref_=nv_sr_srsg_0
gatunek
Dramat / Kryminał
produkcja
Polska
reżyseria
Jacek Bromski
scenariusz
Jacek Bromski
premiera
6 czerwca 1988 (Światowa i polska premiera kinowa)
nagrody
Film dostał 1 nagrodę i 1 nominację
Film fabularny
Produkcja:
Polska
Rok produkcji:
1987
Premiera:
1988. 06. 06
Gatunek:
Film kryminalny
115 min
...opis...

Groźny przestępca Malik ucieka z więzienia, ale porucznikowi Popczykowi udaje się go złapać. Gdy jednak dochodzi do rozprawy sądowej Malik, wraz z kolegą Sewerynem, ucieka raz jeszcze. Kontaktuje się z szefem swojej bandy, a następnie wymusza od niego pieniądze. Nieoczekiwane schronienie znajduje w Sosnowcu, u przypadkowo spotkanej lekarki Doroty. Zdobywa nowe dokumenty i próbuje zabić Popczyka. Ten jednak częściej przebywa w pracy niż w domu więc Malik zabija jedynie żonę porucznika i jej kochanka. Tymczasem milicja wie, iż Dorota ukrywa przestępcę. Przybywa jednak za późno, gdyż uciekinier jest już w Warszawie. Tu uczestniczy w napadzie na pocztowy ambulans, który przewozi 4 miliardy złotych. Mimo akcji milicji, Malikowi znowu udaje się uciec. Jako kryjówkę wybiera wynajęte mieszkanie na Ursynowie. Popczyk pragnie za wszelką cenę złapać przestępcę. Wreszcie trafia na jego trop i wraz ze specjalną grupą operacyjną organizuje obławę. Malik nie chce się poddać, wybiera ucieczkę, ale Popczyk w decydującej chwili strzela do przestępcy i zabija go.
"Chciałem zrobić film operowy, ale powiedziano mi, że w dobie komercjalizacji kina jest to przedsięwzięcie zbyt ryzykowne. Postanowiłem więc spróbować zarobić na swoje marzenie" - powiedział Jacek Bromski w jednym z wywiadów udzielonych podczas realizacji "Zabij mnie glino". Film ten, który jest także jego debiutem kinowym, powstał na podstawie autentycznych raportów z milicyjnych archiwów. Reżyserowi udała się trudna sztuka pokazania pasjonującego pojedynku między dwoma równorzędnymi przeciwnikami: bandytą Malikiem i tropiącym go porucznikiem Popczykiem. Dzięki talentowi Bromskiego oraz aktorskiej maestrii Bogusława Lindy i Piotra Machalicy w "Zabij mnie glino" nie ma sztucznego podziału na bohaterów "dobrych" i "złych". Malik, choć bezwzględny i cyniczny, często wzbudza sympatię. Popczyk, mimo że stróż prawa, w niczym nie przypomina komiksowego herosa. Bliżej mu raczej do bohaterów z powieści Chandlera. Zmęczony życiem i pracą, zdradzany przez żonę, ugania się za przestępcami tylko dlatego, że nic innego nie potrafi, a na zmianę profesji jest za stary. Motywacje jego czynów też nie zawsze bywają etycznie czyste. Malik pragnie zemścić się na Popczyku, ale milicjant nie pozostaje dłużny. Jego pragnienie odwetu, choć nie do końca uzasadnione, staje się dla porucznika niemal obsesją. Również dlatego zmagania dwóch głównych bohaterów do końca śledzi się z zapartym tchem.

...obsada...

Bogusław Linda
Piotr Machalica
Anna Romantowska
Jadwiga Jankowska-Cieślak
Andrzej Grabarczyk
Tomasz Lengren
Maria Pakulnis
Marek Barbasiewicz

...DANE-TECH...


Format : AVI at 1.947 kb/s
Length : 1,59 GB for 1 h 56 min 50s 477 ms

Video #0 : MPEG-4 Visual at 1.805 kb/s
Aspect : 1280 x 720 (1.778) at 29.970 fps

Audio #0 : MPEG Audio at 128 kb/s
Infos : 2 kanały, 44,1 kHz

Lista plików Show/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery Show/Hide [Pokaż/Ukryj]

Komentarze są widoczne dla osób zalogowanych!

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.
Copyright © 2023 Ex-torrenty.org