Ex-torrenty.org
Muzyka / Pop
Caterina Caselli - Original Album Series (2010) (Opus ~128) [Only2]


Dodał: Uploader
Data dodania:
2023-02-01 17:34:10
Rozmiar: 198.66 MB
Ostat. aktualizacja:
2023-02-01 17:36:31
Seedów: 26
Peerów: 22


Komentarze: 0

...( Info )...

Performer = Caterina Caselli

Born = Modena, Emilia-Romagna, Italy

Genre = Pop/Beat

Format = Opus ~128


...( TrackList )...

Original Album Series (CD 1: Casco D'Oro - 1966)

Caterina Caselli - Cantastorie
Caterina Caselli - Cento giorni
Caterina Caselli - Come mai
Caterina Caselli - È la pioggia che va (Remeber the rain)
Caterina Caselli - I believe to my soul
Caterina Caselli - Kicks
Caterina Caselli - L'uomo d'oro
Caterina Caselli - Nessuno mi può giudicare
Caterina Caselli - Oh no
Caterina Caselli - Perdono
Caterina Caselli - Puoi farmi piangere (I put a spell on you)
Caterina Caselli - Tutto nero (Paint it, black)

Original Album Series (CD 2: Diamoci Del Tu - 1967)

Caterina Caselli - Cielo giallo
Caterina Caselli - Dio è morto
Caterina Caselli - Il cammino di ogni speranza
Caterina Caselli - Il Sole non tramonterà
Caterina Caselli - Incubo n. 4
Caterina Caselli - Le biciclette bianche
Caterina Caselli - L'ombra di nessuno
Caterina Caselli - Nemmeno una lacrima
Caterina Caselli - Per fare un uomo
Caterina Caselli - Sono bugiarda
Caterina Caselli - Una farfalla
Caterina Caselli - Una storia d'amore

Original Album Series (CD 3: Caterina Caselli - 1970)

Caterina Caselli - Bagnata come un pulcino
Caterina Caselli - Emanuel
Caterina Caselli - Fiori sull'acqua
Caterina Caselli - Il carnevale
Caterina Caselli - Il gioco dell'amore
Caterina Caselli - Il volto della vita
Caterina Caselli - Insieme a te non ci sto più
Caterina Caselli - La mia vita, la nostra vita
Caterina Caselli - La ragione c'è
Caterina Caselli - L'umanità
Caterina Caselli - Nel 2023
Caterina Caselli - Spero di svegliarmi presto

Original Album Series (CD 4: Caterina Caselli - 1972)

Caterina Caselli - Ascolta mio Dio
Caterina Caselli - Ci sei tu
Caterina Caselli - Come è buia la città
Caterina Caselli - Cuore ferito
Caterina Caselli - Il silenzio vale più delle parole
Caterina Caselli - I've been loving you
Caterina Caselli - Lady Eleonora
Caterina Caselli - L'uomo del Paradiso
Caterina Caselli - Meglio morire che perdere te
Caterina Caselli - Per chi
Caterina Caselli - Triste amore
Caterina Caselli - Tu sei mio padre

Original Album Series (CD 5: Primavera - 1974)

Caterina Caselli - Buio in Paradiso
Caterina Caselli - Desiderare
Caterina Caselli - Il magazzino dei ricordi
Caterina Caselli - Io delusa
Caterina Caselli - Momenti sì, momenti no
Caterina Caselli - Non lontani noi vicini
Caterina Caselli - Piano per non svegliarti
Caterina Caselli - Prima non sapevo
Caterina Caselli - Primavera [1]
Caterina Caselli - Primavera [2]
Caterina Caselli - Una grande emozione

---------------------------------------------------------------------

Caterina Caselli (ur. 10 kwietnia 1946 w Modenie, Włochy) – włoska piosenkarka, popularna w latach 60. oraz producentka muzyczna (od lat 70.). Odkrywczyni talentu Andrei Bocellego (1992).

Caterina Caselli urodziła się w Modenie, lecz wychowywała w Sassuolo. Doświadczenie muzyczne zdobywała w salach tanecznych z własnym zespołem bigbitowym Gli Amici, w którym była wokalistką i basistką. Mając 14 lat dała swój pierwszy koncert. Odbył się on w teatrze parafialnym we Fiorano Modenese, a młoda artystka aspiewała wówczas dwie piosenki: „Il tuo bacio è come un rock” i „Tintarella di luna”. Mając 17 lat wzięła udział w konkursie Voci nuove w Castrocaro Terme e Terra del Sole docierając do półfinału. Została zauważona przez producenta płytowego Alberto Carischa, który zaangażował ją do własnej wytwórni MRC. Nagrała dla niej singiel „Sciocca”/„Ti telefono tutte le sere”, który jednak nie osiągnął spodziewanego sukcesu. Rok później podpisała umowę z CGD dei Sugar. Wzięła udział w konkursie Cantagiro z włoską wersją piosenki zespołu Them „Baby please don’t go”, zatytułowaną „Sono qui con voi”. Jej ówczesny repertuar składał się z klasycznych utworów rock and rollowych i rhythm and bluesowych, które wykonywała ze swym zespołem w salach tanecznych Emilii-Romanii.

Znaczący sukces odniosła dopiero w 1966 roku, kiedy Adriano Celentano postanowił zaprezentować na festiwalu w San Remo piosenkę „Il ragazzo della via Gluck” rezygnując z przygotowanej dla niego „Nessuno mi può giudicare”, której wykonanie powierzono właśnie Caselli. W konkursie zaśpiewała ją w parze z Genem Pitneyem. Przy tej okazji zyskała przydomek „Casco d’oro” („Złoty Kask”), nadany z powodu fryzury, wymyślonej specjalnie dla niej przez stylistę Vergottiniego, nawiązującej do fryzur członków zespołu The Beatles. Pseudonim ten towarzyszył artystce w dalszym ciągu jej kariery artystycznej. Chociaż Festiwal w San Remo wygrali Gigliola Cinquetti i Domenico Modugno z piosenką „Dio, come ti amo”, to sukces komercyjny osiągnęła piosenka „Nessuno mi può giudicare” (ponad milion sprzedanych egzemplarzy) pozostając przez dziewięć kolejnych tygodni na szczycie wszystkich klasyfikacji i przynosząc dużą popularność jej wykonawczyni. Korzystając z okazji Ettore Maria Fizzarotti nakręcił film muzyczny pod tym samym tytułem, a sama piosenka zyskała popularność również za granicą: w Hiszpanii (pod tytułem „Ninguno me puede juzgar”) i we Francji („Baisse un peu la radio” w wykonaniu Dalidy). W tym samym roku Caselli nagrała „Tutto nero” (cover piosenki „Paint it black” zespołu The Rolling Stones), wygrała Festivalbar z piosenką „Perdono”, natomiast piosenka „L’uomo d’oro”, pochodząca z tego samego co „Perdono” singla, zajęła czwarte miejsce w konkursie Un disco per l'estate; jej sukces stał się pretekstem dla Fizzarottiego do nakręcenia kolejnego filmu muzycznego (pod tym samym tytułem). Wkrótce na rynku ukazał się wspólny album Caselli i amerykańskiego zespołu We Five, zatytułowany Caterina meets the We Five oraz jej własny, debiutancki album Casco d’oro, zawierający takie przeboje jak „Puoi farmi piangere” (cover „I put a spell on you”) czy „È la pioggia che va”.

W 1967 roku Caselli zaprezentowała na Festiwalu w San Remo piosenkę „Il cammino di ogni speranza”, wykonaną w parze z duetem Sonny & Cher, a później takie piosenki jak: „Sono bugiarda” (cover „I’m a Believer” zespołu The Monkees) i „Diamoci del tu” (wspólnie z Giorgio Gaberem). Wydała też album Diamoci del tu, noszący ten sam tytuł, co program telewizyjny w odcinkach, prowadzony przez nią wspólnie z Giorgio Gaberem między marcem a kwietniem 1967 roku. Na albumie znalazło się, między innymi, kilka piosenek napisanych przez Francesco Gucciniego: „Dio è morto”, „Per fare un uomo”, „Incubo N° 4” i „Le biciclette bianche”. W 1968 roku nagrała kolejne piosenki: „Il volto della vita” (cover „The days of Pearly Spencer” Davida McWilliamsa), z którą wygrała konkurs Cantagiro, „L’orologio” (z którą uczestniczyła w konkursie Un disco per l'estate), “Insieme a te non ci sto più” (napisaną przez Paolo Conte) i „Il carnevale”.

W 1969 roku wystąpiła na Festiwalu w San Remo w parze z Johnnym Dorellim wykonując piosenkę „Il gioco dell’amore”. Wystąpiła w kilku filmach: Io non protesto, io amo, Quando dico che ti amo (oba z 1967; ten drugi z udziałem takich gwiazd jak: Jimmy Fontana, Lucio Dalla, Enzo Jannacci i Tony Renis) i Non ti scordar di me (1968). Z kolei jej piosenka „Cento giorni” znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu Mózg (1969, w reżyserii Gérarda Oury).

W 1970 roku wystąpiła na Festiwalu w San Remo z piosenką „Re di cuori” wykonaną w parze z Nino Ferrerem, a w ramach Un disco per l’estate zaprezentowała piosenkę „Spero di svegliarmi presto”. W czerwcu wyszła za mąż za Piero Sugara, syna Ladislao Sugara, założyciela wytwórni noszącej jego nazwisko. Od tego momentu ograniczyła swą działalność piosenkarską; po „Viale Kennedy”, przedstawionej w konkursie Canzonissima powróciła w 1971 roku na Festiwal w San Remo z piosenką „Ninna nanna (cuore mio)”, wykonaną razem z zespołem Dik Dik. Urodziła syna, Filippo. W następnym roku wydała album Caterina Caselli, składający się z coverów takich artystów jak: Louis Armstrong, Bill Withers czy Harry Nilsson. Na Międzynarodowych Targach Muzyki Lekkiej (Mostra internazionale di musica leggera) w Wenecji zaprezentowała piosenkę „Le ali della gioventù”. W 1974 roku wydała album Primavera, odznaczający się wyrafinowanymi aranżacjami, ale chłodno przyjęty przez publiczność. W 1975 roku, po nagraniu piosenki „Una grande emozione” artystka oficjalnie wycofała się ze sceny muzycznej. Od tego momentu zajęła się wychowywaniem syna oraz produkcją muzyczną w założonej przez siebie w 1977 roku wytwórni Ascolto. Nagrała kilka piosenek w duetach: „L’Erminia teimp adree” (z Pierangelo Bertolim), czy „Falò” (z Dario Baldan Bembo).

W 1982 roku wytwórnia Ascolto została zamknięta, ale Caselli kontynuowała swą działalność pod szyldem CGD, a następnie Sugar Music. W 1983 wydała singiel „Amico è (inno dell’amicizia)” (nagrany wspólnie z Dario Baldan Bembo).

W 1990 roku wystąpiła na Festiwalu w San Remo, z piosenką „Bisognerebbe non pensare che a te”. W tym samym roku wydała album Amada mia, który zawierał niektóre jej przeboje w nowej interpretacji oraz nowe nagrania jak „Come mi vuoi” (autorstwa Paolo Conte) i „E se questa fosse l’ultima” (napisany przez Lucio Quarantotto). Jej działalność piosenkarska okazała się jednak tylko epizodem; artystka postanowiła kontynuować swą działalność łowczyni talentów, odkrywając między innymi takich wykonawców jak: Giuni Russo, Francesco Baccini, Andrea Bocelli, Paolo Vallesi, Elisa Toffoli, Piccola Orchestra Avion, Gerardina Trovato czy Gazosa. Jej wytwórnia natomiast osiągnęła drugie miejsce w Europie pod względem sprzedaży. W 1997 roku wystąpiła w filmie Tutti giù per terra, w reżyserii Davide Ferrario.

W 2004 roku wydała podwójny album, zawierający 40 jej największych przebojów. W 2005 roku wykonała nową wersję swego dawnego przeboju „Insieme a te non ci sto più”, zatytułowaną „Arrivederci amore ciao”, włączoną do ścieżki dźwiękowej filmu pod tym samym tytułem, nakręconego przez Michele Soavi. W 2009 roku wzięła udział w projekcie Artisti uniti per l’Abruzzo, nagrywając z 56 włoskimi artystami utwór „Domani 21/04.09”, z którego dochód został przekazany na rzecz osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w mieście L’Aquila. 25 czerwca 2012 roku powróciła na estradę śpiewając „Insieme a te non ci sto più” oraz „Per fare un uomo” (wspólnie z Francesco Guccinim) w programie Concerto per l’Emilia zorganizowanym na Stadio Renato Dall'Ara w Bolonii również na rzecz ofiar trzęsienia ziemi. W koncercie wystąpili tacy znani artyści, pochodzący z Emilii-Romanii, jak: Luciano Ligabue, Laura Pausini, Zucchero, Francesco Guccini, Gianni Morandi, Cesare Cremonini, Luca Carboni, Nek, Samuele Bersani, Belli, Andrea Mingardi oraz zespoły: Nomadi i Modena City Ramblers.

Lista plików

Trackery

 • udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
 • udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce
 • udp://open.stealth.si:80/announce
 • udp://exodus.desync.com:6969/announce
 • udp://tracker1.bt.moack.co.kr:80/announce
 • udp://tracker.joybomb.tw:6969/announce
 • udp://bt1.archive.org:6969/announce
 • http://tracker.bt4g.com:2095/announce
 • udp://explodie.org:6969/announce
 • udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce
 • udp://camera.lei001.com:6969/announce
 • udp://tracker.dler.com:6969/announce
 • https://inferno.demonoid.is/announce
 • udp://bt2.archive.org:6969/announce
 • https://tr.burnabyhighstar.com:443/announce
 • Komentarze są widoczne dla osób zalogowanych!

  Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.
  Copyright © 2024 Ex-torrenty.org