Najpopularniejsze biblioteki JAVA - strefakursow.pl
..::(Info)::..
Wielkość: 1.22 GB
Język: PL
Format: MP4
..::(Opis)::..
Czego się nauczysz?
zastępować generowany kod adnotacjami
rozwiązywać typowe problemy programistyczne
pisać zwięzły i czytelny kod
wstrzykiwać zależności z Guice
podłączać do projektu systemy budowania Gradle i Maven
korzystać z bibliotek narzędziowych takich jak Guava
serializować i deserializować pliki wymiany danych w formacie JSON i XML
asynchronicznie wysyłać i odbierać żądania internetowe HTTP
Pewnie nieraz zastanawiałeś się, ile pracy trzeba włożyć w to aby przygotować w pełni funkcjonalną i działającą aplikację. Co jeśli powiem Ci, że wystarczy kilkanaście linijek kodu? W dzisiejszych czasach nikt nie może pozwolić sobie na pisanie od nowa rzeczy, które już są i działają stabilnie. W zasadzie żadna nowoczesna aplikacja nie powstaje całkowicie od zera. Profesjonalni programiści wykorzystują sprawdzone biblioteki, które znacząco skracają proces kodowania i przyspieszają wykonywanie codziennych zadań. Ty również powinieneś wykorzystać ich potencjał!
Must-have każdego web developera
W tym kursie pokażę Ci najbardziej przydatne i najczęściej wykorzystywane biblioteki JAVA. Zobaczysz jak wykorzystać OkHttp do asynchronicznej komunikacji z internetem. Nauczysz się przetwarzać dane typu JSON w obu kierunkach, na przykładzie popularnego ostatnio Gsona. Aby radzić z danymi w formacie XML opanujesz serializację i deserializację w SimpleXml. Pokażę Ci również jak zadbać o porządkowanie i kondensację składni, tak aby twój kod był czysty i zwięzły. Zrobimy to za pomocą cenionej biblioteki Lomboka, obecnej już chyba w każdym javowym projekcie.
Odpowiedzi na Twoje pytania
Na pewno miałeś już okazję korzystać z dokumentacji technicznej i nie zdziwiłbym się, jeśli podobnie jak ja pomyślałeś: Czemu nie ma tu odpowiedzi na moje pytania? Potrzebuję podręcznika, a nie encyklopedii! Dokumentacje są przydatne, ale nie pomagają zrozumieć podejść programistycznych za którymi stoją konkretne metody. I właśnie dlatego na tym skupiam się moim szkoleniu. Dowiesz się z niego, jak zrealizować zadania, jak działają biblioteki i w które ich miejsca najlepiej zaglądać.
Pokażę jak działa delegacyjny model zdarzeń, wywołania zwrotne i deserializacja typów generycznych. Omówimy sobie również bardzo popularne podejście programistyczne oparte na odwróceniu zależności, czyli wstrzykiwanie zależności. Wiedza, którą zdobędziesz dzięki szkoleniu pozwoli Ci zupełnie inaczej spojrzeć na pracę z kodem. Już podczas kursu wskazuję podobieństwa i reguły, które często powtarzają się w innych bibliotekach. Ułatwi Ci to w przyszłości samodzielne poznawanie innych narzędzi.
Pracuj sprytnie, a nie ciężko!
Stworzenie aplikacji realizującej zaawansowane zadania nie musi być trudne. Po co zgadywać jak będzie działał kod, eksperymentować i googlować godzinami w poszukiwaniu wskazówek. Biblioteki dostarczają gotowych i sprawdzonych rozwiązań, będących świetnym punktem wyjścia do bardzo dobrych aplikacji. W kursie zobaczysz to na praktycznych, życiowych przykładach.
Potrzebujesz do swojej aplikacji aktualnych danych pogodowych? Chcesz pozyskać publiczne dane użytkowników z sieci społecznościowej? Zobaczysz jak pobrać je za pomocą tzw. endpointów i sparsować, czyli przetworzyć, tak by można było z nich korzystać jak ze zwykłych obiektów javowych.
Oszczędzaj czas dzięki systemom budowania
Budowanie plików uruchomieniowych, testy, różne wersje aplikacji - z każdym z tych wyzwań musisz się zmierzyć jako programista. Dorzućmy do tego jeszcze, kilkadziesiąt rozwiązań zewnętrznych i szansa na pojawienie się problemów w Twojej aplikacji drastycznie wzrasta. Na szczęście możesz tego uniknąć. Wystarczy znajomość systemów budowania, takich Gradle czy Maven. Pozwolą one z łatwością zautomatyzować wszystkie zadania, doprecyzować różnice w wersjach aplikacji i podłączyć nowe funkcjonalności.
Co jeszcze warto wiedzieć?
Do komfortowej pracy z kursem wystarczy znajomość podstaw programowania w języku JAVA. Dla osób zupełnie początkujących polecamy szkolenie: Fundamenty języka Java.
[img]https://i.imgur.com/uqzxznq.jpg[/img]
|