Podstawy programowania sterowników PLC - strefakursow.pl
..::(Info)::..
Wielkość: 0,84 GB
Język: PL
Format: MP4
..::(Opis)::..
Czego się nauczysz?
pracy w środowisku programistycznym WECON
podstaw programowania w języku drabinkowym LAD
wykorzystania sterowników w realnych projektach
programistycznego podejścia stosowanego w przemyśle
programowania podstawowych instrukcji i komunikacji MODBUS RTU
operacji na zegarach i licznikach
tworzenia i testowania własnych programów z wykorzystaniem symulatora
obsługi sygnałów analogowych
Na pewno nie raz widziałeś w akcji maszynę przemysłową czy inne urządzenie posiadające automatyczne sterowanie. Być może zastanawiałeś się czy sam mógłbyś zaprogramować coś tak złożonego. Jeżeli jesteś kreatywny, zdeterminowany i znasz podstawy elektryki to nie widzę przeszkód, byś naukę programowania sterowników PLC rozpoczął jeszcze dziś. Na rynku nadal brakuje specjalistów posiadających takie umiejętności, więc inwestycja w ten kurs to z pewnością dobra decyzja.
PLC dla początkujących
Programowanie sterowników PLC mimo iż brzmi skomplikowanie, wcale nie musi być trudne. Język drabinkowy jest bardzo przejrzysty, intuicyjny i nie wymaga od ciebie absolutnie żadnej programistycznej wiedzy. Z tym kursem nauczysz się wszystkiego krok po kroku na praktycznych, życiowych przykładach. Zaczniemy od teorii, później zainstalujemy środowisko programistyczne, pokażę Ci jak się w nim poruszać i przybliżę podstawowe elementy języka. Na koniec wykorzystamy całą zdobytą wiedzę do stworzenia własnych projektów.
LAD - solidny fundament
Tak jak w przypadku tworzenia stron internetowych czy oprogramowania na komputery, w przypadku PLC masz do wyboru kilka języków programowania. Tak naprawdę jednak dla początkującego programisty PLC jedyny słuszny wybór to język drabinkowy LAD. To niezwykle intuicyjny i uniwersalny graficzny język. Jego znajomość będzie świetnym fundamentem do dalszej nauki trudniejszych i bardziej wymagających języków tekstowych.
W kursie zajmiemy się nie tylko podstawami takimi jak: styki, cewki, timery, countery, operacje arytmetyczne czy porównania, ale również zagadnieniami bardziej zaawansowanymi jak np. instrukcje rotacji i konwersji danych czy komunikacja MODBUS RTU.
Sterownik od środka
Abyś mógł pisać programy na PLC sterujące nie tylko pojedynczymi maszynami, ale nawet całymi liniami, musisz dobrze znać nie tylko język drabinkowy, ale też orientować się w budowie sterownika, zasadach jego działania czy możliwościach rozbudowy. Taka wiedza będzie wręcz nieoceniona. W kursie przybliżę Ci tematy związane z wejściami i wyjściami zarówno cyfrowymi jak i analogowymi. Opowiem Ci o cyklach pracy sterownika, portach komunikacyjnych czy stosowanych w PLC typach pamięci.
PLC w akcji - praktyczne projekty
Jak stworzyć program na sterownik PLC i przetestować jego działanie? Wszystkiego dowiesz się w tym kursie! Wspólnie ze mną stworzysz aż 7 programów, które będzie można wykorzystać między innymi do sterowania i automatyzacji pracy bramy garażowej, sygnalizacji świetlnej czy windy. Pokażę Ci również jak za pomocą oprogramowania dla PLC sterować oświetleniem budynku czy automatyzować pracę linii produkcyjnej. Rozdział praktyczny będzie dla Ciebie doskonałą okazją do sprawdzenia zdobytych umiejętności w realnych działających projektach.
Brak dodatkowych kosztów
Nauka programowania w naszym kursie nie wiąże się żadnymi dodatkowymi wydatkami. Na potrzeby kursu nie musisz zaopatrywać się w sterownik PLC. Szkolenie oparliśmy na popularnym i darmowym narzędziu programistycznym WECON PLC EDITOR. Środowisko to jest dostępne dla każdego i umożliwia uruchamianie i testowanie utworzonych programów. Jeżeli z jego pomocą opanujesz język drabinkowy, programowanie sterowników innych producentów nie będzie stanowić problemu.
[img]https://i.imgur.com/uqzxznq.jpg[/img]
|