|
Program testowany na Windows 11 . Musisz program w antywirusie dołączyć do wyjątków
skanowania bo antywirus go usunie.
info instalacji
Wypakuj
Uruchom jako Administrator
To wszystko program uruchomi się w języku jaki masz na sprzęcie
GTweak to darmowe, przenośne narzędzie do optymalizacji i dostosowywania systemu Windows 10 oraz 11,
dostępne na GitHubie (repozytorium Greedeks/GTweak). Narzędzie oferuje szeroki zakres funkcji, w tym deaktywację Windows Defendera,
SmartScreen, telemetrii oraz niepotrzebnych usług, co ma na celu zwiększenie wydajności i ochrony prywatności.
Wśród kluczowych możliwości programu znajdują się:
Deaktywacja zabezpieczeń: Wyłączanie Windows Defendera, SmartScreen, Antimalware, VBS i UAC.
Zarządzanie aktualizacjami: Pauzowanie aktualizacji Windows i czyszczenie plików tymczasowych.
Usuwanie zbędnych elementów: Wyłączanie Cortany, Copilota, OneDrive, Microsoft Edge oraz preinstalowanych aplikacji UWP.
Optymalizacja interfejsu: Dostosowanie motywu, paska zadań, wyłączanie reklam i powiadomień systemowych.
Aktywacja systemu: Próba aktywacji Windows metodami HWID i KMS (uwaga: może to być nielegalne).
Narzędzie wymaga .NET Framework 4.8 i jest przeznaczone głównie dla zaawansowanych użytkowników.
Zaleca się wykonanie backupu systemu przed użyciem, a także dodanie programu do wyjątków w antywirusie, ponieważ Windows Defender często
klasyfikuje GTweak jako złośliwe oprogramowanie (fałszywe positive).
Ze względu na głębokie ingerencje w system i potencjalne ryzyko bezpieczeństwa, eksperci często odradzają jego stosowanie na komputerach produkcyjnych.
|